5 Kasım 2016 Cumartesi

ADALET VE HUKUKUN BANİSİ DP, NE OLDU DA "EŞKIYA İÇİN" BARIŞÇIL ÇÖZÜM İSTEMEYE BAŞLADI? BU NE AYMAZLIK, REZİLLİK VE KEPAZELİKTİR BÖYLE!..

Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal: Barışçıl siyasetin hakim olmasını istiyoruz
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, HDP milletvekillerinin gözaltına alınmasına ilişkin, "Hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun barışçıl siyasetin hakim olmasını istiyoruz." dedi.

Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal: Barışçıl siyasetin hakim olmasını istiyoruz
KONYA
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, parti çalışmaları ve bazı ziyaretler için geldiği Konya'da, bir otelde partililerle bir araya geldi.
Burada açıklamalarda bulunan Uysal, Diyarbakır'daki patlamaya ilişkin Türkiye'nin uzun süredir şiddet sarmalının içine sürüklenmek istendiğini söyledi.
Türkiye'nin 15 Temmuz'da kara bir gün yaşadığına dikkati çeken Uysal, "O geceden itibaren devlet ve beka meselesi olarak gördüğümüz, seçilmiş hükümetin ve TBMM'nin şahsında bu yaşanan hadiselerden Türkiye'nin süratle çıkabilmesi için ısrarla iktidarın atacağı her sorumlu adımda onlara destek olacağımızı ifade ettik." diye konuştu.
Uysal, Türkiye'nin çatışmaların ve şiddetin yaşandığı coğrafyada, iki asırdır demokrasisini, hukukunu derinleştirdiğini belirterek, şöyle devam etti:
"Herkes için adalet, eşitlik ve zenginlik diyen anlayış içinde bütün zorluklara rağmen bugünlere kadar getirdi. Bugün de Türkiye'nin pek çok meydan okumaya muhatap olduğu zeminde kendi adımıza Türkiye'ye yeni bir boyut ve derinlik katma mecburiyeti ile karşı karşıyayız."

HDP milletvekillerinin gözaltına alınması

İfade vermeye gitmeyen HDP milletvekillerinin gözaltına alınmasına ilişkin ise Uysal, şunları kaydetti:
"Hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun barışçıl siyasetin hakim olmasını istiyoruz. Terörle bağını kesmemiş, terörist cenazesinde bulunan, öven birtakım sorumsuz beyanlarla HDP'nin maalesef siyasi parti olmaktan daha ötede bir takım tavırlarının olduğunu biliyoruz. Bölgemizde, Musul'da, Kerkük ve Telafer'de pek çok iç içe geçmiş farklı şiddet teşebbüslerinin olduğu noktada bunu da fırsat bilerek, özellikle Doğu ve Güneydoğu'da yeniden bir şiddet sarmalına umarım birileri çevirmez. Bu anlamda adalet mekanizmasının çok hızlı, yurt dışından birtakım manipülatif unsurlar haline dönüştürülmeden, sarih açıklamalar yapmasını da bekliyoruz."
Muhabir: Abdullah Doğan
Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.witter Google Linked

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder