8 Haziran 2017 Perşembe

FAS’TA300 BİN YILLIK İNSAN İSKELETİ KALINTISI BULUNDU

BİLİM DÜNYASINI DERİNDEN SARSACAK BİR GELİŞME YAŞANDI. 
FAS’TA300 BİN YILLIK İNSAN İSKELETİ KALINTISI BULUNDUĞU BİLDİRİLDİ.
Fas Kültür ve İletişim Bakanlığından yapılan açıklamada, Faslı bilimadamı ve araştırmacı Abdulvahid binNasır ve Alman araştırmacı Jan Jack Yublan’ın öncülüğünde çalışan uluslararası bir arkeoloji ekibinin Fas’ın Yusufiye bölgesi kırsalında yer alan Cebel İhud köyü yakınlarında yaptıkları kazı çalışmalarında Homo sapiense ait iskelet kalıntılarına rastladıkları belirtildi.
200 BİN YIL DAHA ESKİ
Kalıntıların yaklaşık 300 bin yıllık olduğu belirtilen açıklamada, yapılan testler sonucunda kalıntıların şimdiye kadar keşfedilen en eski insan kalıntıları olduğu ifade edildi.
Şimdiye kadar yapılan araştırmalarda en eski 100 bin yıllık kalıntılara ulaşıldığı kaydedilen açıklamada, Fas’ta keşfedilen kalıntılara ilişkin ilmi makalenin 8 Mayıs 2017 tarihinde Almanya’da çıkan "Doğa" dergisinde yayımlandığı kaydedildi. Cebel İhud civarında 2014 yılında yapılan kazı çalışmalarında 16 bin yıl öncesine ait insan kalıntıları bulunmuştu. (08 Haziran 2017)
BİR YORUM: Bilim dünyası derinden sarsılmış.
Bana göre sıkıntı yok. Bilim dünyası silkinir, ıkınır, sıkınır, bir yol bulur. Benim esas merak ettiğim ilahiyatçılar bu işe ne diyorlar. Bakın size bir hizmet yaptım, yanda Kısas-ı Enbiya yani Ahmet Cevdet Paşa tarihi kitaplarının da bağlarını iletmiş oldum. Okuyun ilim irfan edinirsiniz. Peki Kısas-ı Enbiya bu konuda ne diyor? Kur'an ne diyor, hadisler ne diyor? İnsanlığın yaradılışı şu bulunan iskelet karşısında nasıl oluyor da oluyor? Adem nerede, Havva nerede? Yahu bir anlatın, biz de anlayalım. (Oraj POYRAZ) 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder