14 Ekim 2017 Cumartesi

ÇOK ÖNEMLİ İKİ MESELE: 1. SOYKIRIMCI SIRPLARDAN "HELÂL ET ALMAK" GAFLET, DALALET VE İNSANLIĞA İHANETTİR.. 2. SURİYELİ SIĞINMACILAR NEDEN KENDİ VATANLARINI SAVUNMAKTAN ACİZ, KORKAK VE ZAVALLI?.. 3. VE MÜTHİŞ BİR İRONİ "ÖC ALAN VE BÜLENT ARINÇ"

SURİYELİ SIĞINMACILAR ASLINDA NE İŞE YARAR?..
Türkiye'de 3.5 milyon Suriyeli sığınmacı arasında en az 500 bin savaşacak yaşta genç erkek var. Bunlarla pek alâ düzenli bir ordu kurulabilir ve kendi anavatanlarında cepheye sürülebilir. Zira “Onlar Türkiye'de yan gelip yatarken Türk askeri Suriye'de neden savaşıyor?” diye soranlara hak vermemek mümkün değil.
Ben, kendi ülkelerine faydası olmayan bu insanların Türkiye'ye hiçbir yararı olmayacağını, hatta büyük zararları olacağını düşünenlerdenim. Bu durum işin bir yanı… 
TÜRK ORDUSU ASTANA ANLAŞMASI GEREĞİ KORUMA, ADALET VE BARIŞ İÇİN SURİYE'DE
Diğer yanı ise Türk askerinin önceki gün zırhlı araçlarla Suriye'nin İdlib kentine girmesi…
Mehmetçik, İdlib'e işgalci olarak girmedi. Türkiye, Rusya ve İran arasında Astana'da varılan üçlü anlaşmanın öngördüğü “Bölgedeki çatışmasızlık” durumunu kontrol göreviyle girdi. İdlib'de, Esad'ın ordusu ile başta El Nusra olmak üzere çeşitli gruplar ve terör örgütleri var. Türkiye'nin hedefi, Kürt YPG/PKK güçlerini kontrol altına alıp bölgede “Kürt koridoru” kurulmasına engel olmak!
Bu durum Amerika'nın hiç hoşuna gitmiyor ama Türkiye bir Kürt koridoru kurulmasını önlemeye mecbur. Türk askerinin İdlib'de tehlikeli bir görev üslendiği kesin. Dualarımız onlarla. Posted by: Tamer Olgun <htamerolgun@gmail.com>
BU HABERE (HATIRLATMAYA) DİKKAT!..
NİSYAN İLE MALÛL OLMAMALI “HAFIZA-İ BEŞER”
BÜLENT ARINÇ: YENİ SÜREÇTE ÖCALAN OLACAKTIR, OLMALIDIR
BAŞBAKAN eski Yardımcısı Bülent Arınç, kamu güvenliği tesis edildikten sonra yeni şartlar ile isminden başlayarak belki pek çok şeyi de değiştirmek suretiyle yeni bir çözüm sürecine ihtiyaç olduğunu söyledi. Arınç, “Şimdi şüphesiz yeni süreçte Öcalan ve İmralı olacaktır ve olmalıdır” dedi.
Kuzey Irak’ın Erbil kentinden yayın yapan Kürdistan 24 TV’nin dün akşamki yayınında Bülent Arınç’la yapılan röportaj yer aldı. Çözüm sürecinin 2009’dan bu yana seyrini anlatan Arınç, yeni bir çözüm süreci gerektiğini söyledi. Yeni bir çözüm sürecinde Abdullah Öcalan’ın önemli olacağını belirten Arınç, şunları söyledi: “Yani hem örgüt, hem Kürt halkı üzerinde Öcalan’ın olumlu bir etkisi olacağını ben şahsen düşünüyorum. Ancak siyasi temsil konusunda HDP olmalı mıdır, buna bir karar vermek lazım. Benim kanaatim HDP bir siyasi aktör olarak kalabilir de ama bugünü kadar yaptığı işlerden hiç bir fayda olmadığına göre onun yerine Öcalan’ın da onay vereceği başka siyasetçiler de olabilir. Çünkü bir temsil ve bir araya gelme söz konusu olduğunda bunu Öcalan’ın itibar ettiği siyasetçileri koymak lazım.” (DHA, 20 Ocak 2016 16:26)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder