14 Mart 2016 Pazartesi

ÖNEMLİ HABER; "DUYURU VE ÇAĞRI": Birlikte Türk Milletiyiz "Adımız Andımızdır!"

Birlikte Türk Milletiyiz
"Adımız Andımızdır!"
Bizler; Türk Milletinin egemenliğini, vatanın bütünlüğünü ve Milletin birliğini tehdit eden çok yönlü ve çok kaynaklı tehlikeler karşısında “Birlikte Türk Milletiyiz - BTM” adı altında bir araya geldik.
Amacımız; millî varlığımızı hedef alan görüş, eylem ve olaylar karşısında, Türk Milletini bilgilendirmek ve Türk Milleti adına hareket edenleri uyarmaktır. Bunun için hukukun ve demokrasinin bahşettiği bütün imkânları kullanmaya kararlıyız. 1919’da Amasya Genelgesi ile bütün cihana haykırıldığı gibi, bugün de tekrarlıyoruz:
Vatanın bütünlüğü, milletin istiklâli tehlikededir. Siyasî iktidar üzerine aldığı sorumluluğu yerine getirememektedir. Milletin istiklâlini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.
Türk Milleti asırlardır aşiret, kavim, etnisite, mezhep ayrımlarının üstünde ve ötesinde kimliğinin ve birliğinin şuurunda, insanlığın şerefli bir üyesidir. Milletimizi ve vatanımızı ilkel varsayımlarla bölmek, vatanımızı emperyal siyasî emeller uğruna parçalamak isteyenlere karşı atılacak ilk adım, birliğimizi ve bölünmez bütünlüğümüzü teyit ve takviye etmektir.
Türk kimliğimizi ve millî birliğimizi inkâr edenlere varlığımızı bildirmektir.
Son yıllarda yaratılan sis perdesinin gizlediği gerçek şudur: Biz, tek tek her birimizin sandığından çok daha fazlayız ve birliğimiz ve bilincimiz sanılandan çok daha sağlamdır.
Tehdit ve tehlikelere karşı hukuk ve demokrasinin desteğinde Türk milletini bilgilendirmek, kavram ve söylem birliği sağlamak için olayları isimlendirmeye, kavramlaştırmaya özel dikkat harcayacağız.
Paneller, sempozyumlar, konferanslar düzenleyeceğiz.
Basın bildirileri yayınlayacak, önemli konularda yürüyüşler, toplantılar yapacağız.
TV’lerde programlar, açık oturumlar düzenleyeceğiz.
Uzmanlara raporlar hazırlatacak, bunları kamuoyuna ve yetkililere ulaştıracağız.
Her çalışmanın sonunda sorunların çözümü için ne düşündüğümüzü de açıklayacağız.
Bize katılın, bu varlık mücadelesini birlikte yürütelim. Bu bir, “Uyan ve millî egemenliğe sahip çık!” çağrısıdır. Türk Milletinin bütün duyarlı evlatlarını, aralarındaki ihtilafları erteleyerek, varlık hukukumuzu savunmaya davet ediyoruz.
Bu çalışma, yurdun her tarafına, yayılacak ve katılmak isteyen her Türk vatanseverine açık olacaktır.
Saygılarımızla.
****
Şu ana kadar katılanların sayısı 200’ü geçti. Bunlardan bazıları şunlardır:
Prof. Dr. A. Bican ERCİLASUN, Yazar Aslan BULUT, Prof. Dr. Birgül Ayman Güler, Dr. Canan Arıtman, Eski 2. Ordu Kom. Orgeneral Edip Başer, Yazar Emine IŞINSU, Prof. Dr. Ethem Ruhi FIĞLALI, Prof. Dr. Hasan TUNÇ, Prof. Dr. İskender ÖKSÜZ, Prof. Dr. Kemal ÜÇÜNCÜ, Prof. Dr. Mustafa ERKAL, Prof. Dr. Mustafa KAFALI, Eski Kültür Bakanı Namık Kemal ZEYBEK, Yazar Nihat GENÇ, Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Nusret GÜNER, Eski Devlet Bakanı Sadi SOMUNCUOĞLU, Eski Kültür Bakanı Prof. Dr. Suat ÇAĞLAYAN, Eski Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Şükrü Sina GÜREL, Eski TBMM Başkan Vekili Uluç GÜRKAN, Gazeteci, Yazar Yücel HACALOĞLU, Siyaset Bilimci, Gazeteci-yazar Mustafa Nevruz SINACI….
Ben de varım diyorsanız, aşağıdaki adresi tıklayıp adınızı, soyadınızı, unvan veya görevinizi epostayla göndermeniz yeterlidir.
btmhareketi@gmail.com

1 yorum:

  1. Fikirlerinize ve görüşlerinize saygı duymakla birlikte, ülkenin nüfusu kurtuluş savaşı sürecinde olduğu gibi kuvayi milliye ruhuna sahip ve bütünlük arzeden nufus özelliğini demografik açıdan maalesef kayıb etmiş durumda olduğu için ülkemiz bir kimlik sorunu, vizyon sorunu ve marka sorununu yaşamaktadır. Önce kimlik,vizyon ve marka sorununu çözerek milli birlik ve beraberliği yeniden şahlandırrarak,birlikte Türkiye olma ülküsünü teis ederek hayata geçirmeliyiz. Bu ruh ve bilinç birlikteliği,mefkure birlikteliği yanında ekonomik katkı,taşın altına el koyma duyarlılığını gösterecek sorumluluk ve sadakatını,katılımcılığını tesis etmeliyiz. Aksi halde şanso-panso hikayesini güncelleştirmiş oluruz. Yinede Ülke ve Milletimizin bekası, milli varlığı,bütünlüğü ve hayatiyeti hakkında gösterdiğiniz ilgiyew teşekkür ederim. Çalışmalarınızda müsbet anlamda yapacağınız çalışmalarınızda başarılar dilerim.Şecaattin Zenginoğlu Araştırmacı Gazeteci yazar emekli
    eski bir bürokrat

    YanıtlaSil