25 Ocak 2017 Çarşamba

ÖRTÜLÜ (Cumhur) BAŞKANLIĞA ve Federasyona Hayır Diyoruz.. Ne Mutlu Türk’üm Diyene!, Sefa Yürükel, Hollanda Türkleri Konseyi Başkanı ve Avrupalı Ülkücüler

‘AVRUPALI ÜLKÜCÜLER’ KARARLARINI DUİSBURG’TA TOPLANARAK AÇIKLADI:’HAYIR!’

Almanya’nın Duisburg şehrinde pazar günü bir araya gelen ve kendilerini Avrupa Ülkücüleri Dayanışma Komitesi olarak tanıtan bir grup ülkücü, yeni anayasa için referandumda ‘hayır’ deme kararı aldıklarını açıkladı.
YAPILAN toplantıyla ilgili basın mensuplarına gönderilen bildiriye göre Avrupa Ülkücüleri Dayanışma Komitesi adı altında yapılan toplantıya, aralarında Almanya TürkFederasyon eski Genel Başkanı Mehmet Erdoğan, başkan yardımcılığı yapmış SelçukHan ve Mehmet Emin Kaya, Belçika Türk Federasyon eski Başkanı Kenan Dağgün, Hollanda Türk Federasyon eski Başkanı Hikmet Yıldızeli, NRW 3. Bölge eski Başkanı Nazmi Işık, Velbert Teşkilat Kurucu Başkanı Yüksel Dükan ve Duisburg Merkez Ülkü ocağı Başkanı Eren Yakışır gibi yirmiyi aşkın eski ve hala teşkilat başkanlığı yapan ülkücü katıldı.
Açıklamada, Avrupa Ülkücüleri Dayanışma Komitesi olarak toplantı yapan ülkücülerin, sadece temsil ettikleri teşkilatları değil, Avrupa’da yaşayan bütün Türkleri yeni anayasa referandumuna hayır demeye çağırmak için, bir araya geldikleri ifade edildi.
Avrupa Ülkücüleri Dayanışma Komitesi, gelecek günlerde benzer toplantıları düzenleyeceklerini ve katılmak isteyenler içinde bir sekreterliğin oluşturulduğu da ayrıca açıklandı.
DESTEK AÇIKLAMASI
Avrupa Ülkücüleri İstişare Komitesine, Anavatan’ımızın, ebedi liderimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve vatanperver Kuvvai Milliye teşkilatlarının kanıyla kurulan, Yüce Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Yüce Türk Milleti, tarihinde olmadığı kadar, imha amaçlı bir iç ve dış koordinasyonlu suikaste uğramaktadır.
Siyasi iktidar ve onun baş yardımcısı Devlet Bahçeli ve ekibi bu suikast koordinasyonunda tetikçi olarak baş görevlidir.
Yüce Türk Milleti’nin evlatları olarak biz, Anayasa değişikliği ve ‘Başkanlık’ adı altında Milletimizi, devletimizi ve parlementer sistemimizi imha ettirilmesine kesinlikle karşıyız. Bu konuda bu suikast ve imhaya karşı almış olduğunuz vatanperver insiyatifi destekliyoruz. Kutlu olsun.
Ortak vatan ve mensubu olduğumuz, Yüce Türk Milleti’ nin ebedi varlığı konusunda sizinle ve siyasi ve kültürel, sosyal görüşü ne olursa olsun diğer kurum ve kuruluşlarla istişare etmek ve ortak girişim ve eylemlerde bulunmak gerektiğine inanıyoruz. Her birey ve örgütlenmeyi :’Mevzubahis Vatansa Gerisi Teferruattır’ şiarı ile hareket etmeye çağırıyoruz!
Örtülü (Cumhur) BAŞKANLIĞA ve Federasyona Hayır Diyoruz.. Ne Mutlu Türk’üm Diyene!, Saygılarımla,
Sefa Yürükel & Hollanda Türkleri Konseyi Başkanı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder