24 Eylül 2016 Cumartesi

İhanet Şebekeleri, anarşi-eşkıya, hırsız-yolsuz, terör ve tedhiş unsurları arasında "AYRIMCILIK YAPAN" mutlaka FETÖ'nün yardım, yatakçı ve yaltakçısıdır biline..

TIPKI FETÖ'YE OLDUĞU GİBİ: "PKK VE TÜREVLERİNE DE OHAL!.."
Özellikle Gazetemiz “ULUSAL HABER”in sıkça sorarak, cevap arama konusu yaptığı: “15 Temmuz darbe girişiminin ardından çıkarılan KHK (Kanun Hükmünde Kararname)’nın sadece ve yalnızca FETÖ için uygulandığı, PKK’nın kapsam dışında bırakıldığı” iddialarına hukukçular cevap verdi.
FETÖ’ye yönelik soruşturmalarda Olağanüstü Hal (OHAL) uygulaması kapsamında yapılan işlemlerin, PKK’nın destekçilerine de uygulanması gerektiğine dikkat çekildi. AKP ve Hükümet yanlısı olarak bilinen Hukukçular, OHAL’in sadece FETÖ için değil, tüm terör eylemlerini yapan ve destekleyenler için geçerli olacağına işaret ettiler.
FETÖ’yle mücadele kapsamında, örgütü destekleyen işadamlarının hesaplarına el konulup, şirketlerine kayyum atandı. Ancak aynı işlemlerin PKK ile mücadelede yapılmaması eleştirilere yol açtı. OHAL’in, sadece FETÖ ile mücadele için kullanıldığı, PKK’da aynı hassasiyetin gösterilmediği eleştirilerine karşılık hukukçular, böyle bir ayrımın yapılamayacağına dikkati çekti.
HEPSİNİ KAPSAR; KAPSAMAK ZORUNDADIR
Diğerlerine nazaran “bağımsız ve tarafsız olarak kabulü mümkün” Hukukçu Prof. Ersan Şen, “KHK’lerde FETÖ’den, bahsedilmesi, diğerlerinin bu kapsama girmediği anlamına gelmez. O dayanaktır, ama OHAL’in döneminde uygulanacak kurallar herkes için geçerlidir” dedi.
Şen, OHAL Anayasal düzene, devletin güvenliğine, Terörle Mücadele Kanunu kapsamına giren tüm suçlara ilişkindir. Hepsine bu KHK’lar uygulanır” diye konuştu.
EŞ ÖRGÜTLER
TBMM’de kurulan ‘15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu’ üyesi olan AK Parti hukukçularından Zekeriya Birkan da, FETÖ’nün yanı sıra, PKK terör örgütü ve destekçileriyle ilgili işlemlerin de OHAL kapsamında ele alınması gerektiğini vurguladı. Birkan, “FETÖ, PKK’dan bağımsız değil. Cerablus operasyonu ile ortaya şu gerçek çıkıyor ki; FETÖ’nün alçakları terörün sınır ötesindeki unsurlarına 2-3 yıl önce yapılacak operasyonları ertelemişler. Sadece FETÖ değil, tüm terör örgütleriyle ilgili KHK çıkarılabilir. OHAL kapsamında her türlü terör faaliyetleri ele alınır” ifadesini kullandı. (KAYNAK: http://www.vahdetgazetesi.com/guncel/pkk-ya-da-ohal-h87950.html)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder