4 Nisan 2016 Pazartesi

KÂBUS YAYILMAKTA, ÇÖKÜŞ SÜRMEKTE!...

KÂBUS YAYILMAKTA, ÇÖKÜŞ SÜRMEKTE!...
104 YILLIK DEV GRUP İFLAS ETTİ!
İflas erteleme başvuruları derken, iflas haberleri peş peşe bomba gibi düşmeye başladı. Geçen hafta 56 yıllık dev Ataç Grubu`nun iflası gündemi sallarken, şimdi de 104 yıllık giyim firması Atalar Giyim iflas etti.
İflas erteleme başvuruları peş peşe geliyor derken, iflâs haberleri gündeme bomba gibi düşmeye başladı. Geçen hafta 56 yıllık dev Ataç Grubu'nun iflası gündemi sallarken, şimdi de 104 yıllık giyim firması Atalar Giyim iflâs etti.
35 MAĞAZASI BULUNUYORDU
Şirket geçen yıl ağustos ayında İstanbul 7. Asliye Ticaret Mahkemesi'ne iflâs erteleme talebinde bulunmuştu. 1912 yılında temeli atılan Atalar Giyim’in Türkiye çapında 35 mağazası vardı.
1 HAFTA ARAYLA 2'İNCİ DEV...
Geçen hafta Antalya 1'inci Asliye Ticaret Mahkemesi, bir dönem Türkiye'nin en büyükleri arasında yer alan ve varlıkları 1 milyar doları aşan Ataç Grubu'nun iflasına karar verdi.
İFLAS ERTELEYEN ERTELEYENE
Öte yandan Bebek ve çocuk ürünleri üretimi firmalarından Aziz Bebe Tekstil Giyim ve Tic. A.Ş., Ankaralı Turyapı İnşaat Taahhüt Ticaret San AŞ. ve Göldağ İnşaat Sanayi şirketi, şekerleme üretimi yapan Gumi Gıda San. Ve Tic. A.Ş, müteahhitlik sektörü firmalarından Tuncay İnşaat Sanayi ve Turizm İşletmeleri A.Ş., Eyüboğlu Gruba bağlı 4 şirket, Ömer Okutan Beton San. ve Ticaret A.Ş. ile Okutan Yapı İnşaat Malzemeleri ve İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi ve Gaziantep’de üretim yapan Akteks Akrilik İplik San.ve Tic. A.Ş. de iflâs erteleme istemişti. Şubat ayında ise Aynes Gıda iflâs erteleme istedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder