27 Nisan 2016 Çarşamba

Ali EMEKLİ, "Türkiye Milliyetçiler Birliği Kalkınma ve Dayanışma Vakfı Başkanı" DEMOKRASİ OYUNU & TÜRK MİLLETİ VE MİLLİYETÇİLİK

DEMOKRASİ OYUNU
Ali EMEKLİ
Türkiye Milliyetçiler Birliği 
Kalkınma ve Dayanışma Vakfı Başkanı
Demokrasi Oyunu. Vatandaş sitem ediyor ‘’Meclise gittim de vekil yüzüme bakmadı’’ diye,
Vekili, kendisinin seçtiğine inanıyor,
Oysa parti başkanının seçtiğine onay verdi haberi yok, seçtiği vekilin tek muhatabı var kendisini listeye yazanlar,senin  yüzüne dahi bakmayan vekili sen  alkışlarken, vekil de kendisini seçilecek yere yazan kişiyi alkışlar, sistem böyle kurulmuş ve sistemden beslenenler de hallerinden memnun.
1934 yılında Türk Kadınına seçme ve seçilme hakkı verilmiş ti, seçim sistemine baktığınızda sanki erkeğin seçme ve seçilme hakkı varmış da, bu hakkı kadınlarımıza da vermişiz gibi her yıl törenler düzenler kutlarız. Büyük sandığımız adamlar çıkar o törenlerde konuşurlar,
konuşurlar da konuştuklarına kendileri de inanmazlar,
Bazılarımız geçmişte kalmışız,
Geçmişte, seçmen vekil için çok önemliydi.
Şimdi ‘’ nasılsa alternatifimiz yok, mecbur seçecekler’’ kafası hakim.
Vekile ulaştığında yüzüne bakmıyorsa, Başbakana ve Cumhurbaşkanına da sen ulaşamıyorsan sistem de hakkı olana hakkını vermiyorsa kendi ülkende yabancısın demektir.
Demokrasi oyununu az çok hepimiz biliriz,
Demokrasi varmış gibi oyun oynama yöntemidir.
Apartman yöneticisi, dernek, oda, spor kulübü başkanlarını ve yöneticilerini  seçerken hepimiz oynarız.
Bu işe oldukça aşinayız.
‘’  Muhalefet kötü’’ gerekçesi ile ‘’ kötünün iyisini tercih ettim’’ mazereti hakim kılınmış ise,
Senin değil,
Ne istediğini bilen bir toplumun hakkıdır’’ Demokrasi’’
Değilse,Milletçe daha çok ‘’Demokrasi’’ oyununu izleriz.
***
TÜRK MİLLETİ 
VE MİLLİYETÇİLİK
Ali EMEKLİ
Türkiye Milliyetçiler Birliği 
Kalkınma ve Dayanışma Vakfı Başkanı
Türk Milleti ‘’TÜRK’’ adı ile tarihte ‘Göktürkler’’ ve ‘’Türkiye Cumhuriyeti’’ adı altında iki devlet kurmuş, diğer kurulan sülale devletlerinde TÜRK unsuru olmuş ama ülke yönetiminde ne yazık ki hiç söz sahibi olmamıştır.
Türkiye Cumhuriyetinde ise ATATÜRK dışında Türk Milliyetçilerine yönetimde fırsat verilmemiş, gerek içte gerekse dışta Türk adının silinmesi, Türk Milliyetçiliğinin etkisizleştirilmesi bir proje kapsamında yürütülmüş üstelik başarılı da olunmuştur.
Bugün bakıldığında Türk Milliyetçiliğini yeniden dizayn etmeye çalışanların Türk ve Türk Milliyetçisi olmadığını çok rahat görürsünüz.Kürt ırkçısı,Arap Milliyetçisi ve ABD dahil gayri Türk,ler Türk Milliyetçiliğini dizayn etme yarışına girmişler,TÜRK milliyetçisiyim diyenler de ne yazık ki onların insafına kendilerini teslim etmişlerdir.
Milliyetçilik, dışarıdan  müdahaleyi reddeder.
Güçsüz,dağınık ve teşkilatsız bir TÜRK toplumu  Türk düşmanlarının en büyük arzu ve hedefleri arasındadır.Ne yazık ki buna çanak tutanlar da Türk Milliyetçisiyim diyenler eliyle yapılmakta,TÜRK,ün iktidarını engelleyip TÜRK düşmanlarına fırsat vermektedirler.
Tabanda ‘’TÜRK BİRLİĞİ’’ özlemi içerisinde olanlara inat yönetim kademesinde Türk Milliyetçilerinin temsilcisiyim diyenlerin ağzından tek kelime ‘TÜRK BİRLİĞİ’’ duymamışınızdır.Oysa,Türk Milliyetçilerinin iktidarına bu ülkenin ve Türk dünyasının çok fazla ihtiyacı var.
Proje sahipleri, TÜRK milletinin en büyük ihtiyacı olan TÜRK birliği ülküsünden uzaklaştırmak ve unutturmak için kendi ideallerine hizmet ettirdiği sahte Milliyetçileri ve menfaat düşkünlerini destekleyip koruyup kollamaktadır.
TÜRK Milliyetçiliği dünya TÜRK,lüğü ile entegre olma,bütünleşme,ortak alfabe, ortak TÜRK tarihi ve ekonomik işbirliği konusunda zaten çalışma içerisindeler. Türk düşmanları belki süreci geciktirebilirler ama engelleme konusunda güçleri yetmeyecektir.Bu sevda bu özlem vardır ve  bu ateş yeni yanmamıştır.
Türk Milliyetçiliği, parti çıkar ve menfaatlerinin arasına sıkışmış insan topluluğundan daha büyük bir kavram ve davadır.
Yörüngesinden sapmayan dün de bugün de ‘’TÜRK BİRLİĞİ’’ diyenlerin sayısı hızla artmaktadır. Proje sahiplerinin de onlara uşaklık edenlerin de oyunu mutlaka bozulacaktır.
Koltuk kavgası yapanları dışarıdan üzülerek izleyen ve asla dahil olmayan çok sayıda  TÜRK Milliyetçisi var,onların sevdası koltuk kavgası edecek  kadar küçük değil.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder