16 Aralık 2015 Çarşamba

ATO’DAN (Ankara Ticaret Odası) TÜRKMENLERE YARDIM ELİ

ATO’DAN TÜRKMENLERE YARDIM ELİ
-ATO, (ANKARA TİCARET ODASI BAŞKANLIĞI) SURİYE’DEKİ TÜRKMENLERE 10 BİN ÇUVAL UN GÖNDERDİ.
-ATO MECLİS BAŞKANI NURİ GÜRGÜR “SINIRLARIMIZIN ÖTESİNDE TARİHİMİZİN EN BÜYÜK İNSANLIK DRAMLARINDAN BİRİ YAŞANIYOR. ATO OLARAK KAYITSIZ KALAMAZDIK”
-SALİH BEZCİ ” “DÜNYANIN NERESİNDE BİR SIKINTI VARSA ATO OLARAK YARDIMA KOŞMAYA HAZIRIZ”
-AFAD SİVİL SAVUNMA DAİRE BAŞKANI AHMET ATİK: “SOYDAŞLARIMIZIN YANINDA OLMAYA HAZIRIZ”
16 ARALIK 2015 –Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından Suriye’nin Bayırbucak Bölgesi’nde zor koşullarda yaşayan Türkmenler için hazırlanan 6 tırlık 10 bin çuval undan oluşan yardım konvoyu AFAD koordinasyonunda yola çıktı.
ATO’nun yardım tırlarının yola çıkması nedeniyle düzenlenen törende bir konuşma yapan ATO Meclis Başkanı Nuri Gürgür, Suriye’de Türkmenlerin yaşadıklarına dikkat çekerek, “Sınırlarımızın ötesinde tarihin en büyük insanlık dramlarından biri yaşanıyor. Bölgeye bir ateş düştü, bütün insanlığı tehdit ediyor” dedi. Batı dünyasının duruma sessiz kaldığını aktaran Gürgür,  mağdurlara yardım etmenin hem insani hem de milli görev olduğunu, sivil toplum kuruluşları olarak görevlerini yerine getirmeye hazır olduklarını aktardı.
-ATO HER ZAMAN MAĞDURUN YANINDA YER ALACAK
ATO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci de konuşmasında, ATO’nun daha önce Irak Türkmenleri’ne yardım malzemesi gönderdiğini, Somali’ye insani yardım ve Soma maden işçilerine maddi yardım yaptığını, Van depreminin ardından Erciş’e öğrenci yurdu yaptırdığını hatırlatarak, “Dünyanın neresinde bir sıkıntı varsa ATO olarak yardıma koşmaya hazırız” dedi.
-ATİK: “KOMŞUMUZDAKİ YANGININ FARKINDAYIZ”
AFAD Sivil Savunma Daire Başkanı Ahmet Atik de “Komşumuzdaki yangının farkındayız. Her türlü ihtiyacı olan soydaşlarımızın yanında olmaya hazırız” diye konuştu. Atik, Ankara Ticaret Odası’na yaptığı yardımlar için özellikle de soydaşların yanında olduğu için teşekkür etti. Konuşmaların ardından yardım tırları yola çıktı. Törene, ATO Yönetim Kurulu Üyeleri ile Meclis Üyeleri katıldı. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder