30 Temmuz 2015 Perşembe

Dağcılarımız Hasan Dağı'nda ilimizi temsil ettiler

Dağcılarımız (Aksaray) Hasan Dağı'nda ilimizi temsil ettiler
Göksu GÜNAY ve
Koreli Dağcılar
Aksaray Valiliği tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen Hasan Dağı Tırmanış Şenliklerine katılan, Adana Web Yazılım sponsorluğundaki sporcular ve Doğanın Ezgisi grubu, 3268 mt'lik zirveye başarıyla tırmandılar.
AKSARAY VALİSİ ŞEREF ATAKLI
350 dağcının katılım gösterdiği etkinlikte Aksaray Valisi Şeref Ataklı başından sonuna kadar katılımcılarla bizzat ilgilendi. Katılan tüm dağcılar, Atatürk Anıtına çelenk sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinin ardından bir konuşma yapan Vali Sayın Şeref Ataklı, Hasandağı'nın Aksaray'ın en önemli simgelerinden birisi olduğunu söyledi. Aksaray'da bulunan yetkililer, ilimiz ve ilçemiz yöneticilerine selamlarını ilettiler.
GÜNEY KORE'Lİ DAĞCILAR
Güney Koreli Dağcılar Yoğun İlgi Gördü:

Köprü İnşaatında çalışan Güney Koreli Mühendisler Doğanın Ezgisi grubu ile birlikte etkinliğe katıldılar. Ülkelerinde sürekli olarak doğa sporları ile uğraşan Jaesoon Shim ve JongIn Choi, Türkiye'ye geldikten sonra Yaşar AYDIN ve Doğanın Ezgisi grubu ile tanıştıklarını, bu sayede bir çok doğal güzelliği gezdiklerini bildirdiler. Aksaray halkı, katılımcılar ve Hasan Dağı'nda bulunan yaylacılar tarafından yoğun ilgi gören  Güney Koreli sporcular sempatiklikleri ile de gönülleri fethettiler. Yöre halkı ve bazı katılımcılar, Güney Koreli sporcular ile anı fotoğraf çektirdiler.
BEŞ SAATTE ZİRVE
26 Temmuz sabahi 04:00 da tırmanışa başlayan sporcularımız; Göksu GÜNAY, Yaşar AYDIN, Neslihan İSKENDER, Birsen DEMİR, Umut İLHAN, Jaesoon Shim, JongIn Choi, Emirhan HAMARAT ve Laura Stoica 5 saatlik zorlu bir tırmanışın ardından saat 09:00'da 3268 mt lik zirveye vardılar. Ekip adına, Adana Web Yazılım Genel Müdürü Göksu GÜNAY'ın katılım belgesini takdim eden Şeref ATAKLI, katılımlarından dolayı Doğanın Ezgisi grubuna ve tüm diğer sporculara teşekkür etti. Aksaray Valiliği tarafından sağlanan zirve dönüşü yemek ikramları ve tebrikler sonrasında Adana Yazılım Hizmetleri sponsorluğundaki ekip, ilimize geri dönüş yaptı. (30.07.2015 16:57:40) Kaynak : www.adanayazilim.web.tr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder